Пошук по сайту

Iнформатика  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Дипломна робота мба на тему: «Створення інформаційно-новинної платформи у мережі інтернет для газети \"Сирець\"»

Дипломна робота мба на тему: «Створення інформаційно-новинної платформи у мережі інтернет для газети \"Сирець\"»

Сторінка1/3
  1   2   3Дипломна робота МБА на тему:

«Створення інформаційно-новинної платформи у мережі інтернет для газети "Сирець"»

Зміст

Вступ………………………………………………………………………………….4

Розділ 1. Обгрунтування потреби в веб-сайті. ……………………………………7

1.1. Поняття веб-сайту……………………………………………………………….7

1.2.Класифікація веб-сайтів…………………………………………………………8

1.3.Проектування веб-сайту………………………………………………………..10

Розділ 2. Етапи розробки веб-сайту………………………………………………12

2.1. Постановка задачі при проектуванні веб-сайту………………….………….12

2.2. Вибір програмних засобів для розробки веб-сайту……………..…………..12

2.3. Розробка інтерфейсу……………………………………………..……………14

2.4. Розробка бази даних………………………………………………..………….15

2.5. Розробка адміністративної частини сайту……………………….…………..17

2.6. Обгрунтування вибору системи управління вмістом……………….………19

Розділ 3. Засоби розробки сайту для газети «Сирець»……………….………….20

3.1. Загальна структура сайту газети «Сирець»………………………..…………20

3.2. Розробка інтерфейсу веб-сайту газети «Сирець»……………………………20

Розділ 4. Гіперлокальні медіа. Їх актуальність у сучасному світі………………35

Висновки……………………………………………………………………………43

Список використаної літератури………………………………………………….44

Додатки………………………………………………………………….………….46

Вступ

З появою веб-технологій комп'ютер починають використовувати абсолютно нові верстви населення Землі. Можна виділити дві найбільш характерні групи, що знаходяться на різних соціальних полюсах, які були стрімко залучені в нову технологію, можливо, навіть крім їх власного бажання. З одного боку, це були представники елітарних груп суспільства - керівники крупних організацій, президенти банків, топ-менеджери, впливові державні чиновники і так далі. З іншого боку, це були представники найширших верств населення - домогосподарки, пенсіонери, діти.

При появі технології веб, комп'ютери обернулися лицем до цих двох абсолютно протилежних категорій потенційних користувачів. Еліту об'єднувала одна межа – через високу відповідальність і практично стовідсотковій зайнятості “великі люди” ніколи не користувалися комп'ютером; типовою була ситуація, коли з комп'ютером працював секретар. У якийсь момент часу вони зрозуміли, що комп'ютер їм може бути корисний, що вони можуть результативно використовувати той невеликий час, який можна виділити на роботу за комп'ютером. Вони раптом зрозуміли, що комп'ютер - це не просто модна і дорога іграшка, але інструмент отримання актуальної інформації для бізнесу. При цьому їм не потрібно було витрачати багато часу, щоб освоїти технологію роботи з комп'ютером (в порівнянні з тим, як це було раніше).

Спектр соціальних груп, що підключаються до мережі Інтернет і що шукають інформацію в WWW, весь час розширюється за рахунок користувачів, що не відносяться до категорії фахівців в області інформаційних технологій. Це лікарі, будівельники, історики, юристи, фінансисти, спортсмени, мандрівники, священослужителі, артисти, письменники, художники. Список можна продовжувати безкінченно. Будь-який, хто відчув корисність і незамінність мережі для своєї професійної діяльності або захоплень, приєднується до величезної армії споживачів інформації в «Всесвітній Павутині».

Веб-технологія повністю перевернула наші уявлення про роботу з інформацією, та і з комп'ютером взагалі. Виявилось, що традиційні параметри розвитку обчислювальної техніки - продуктивність, пропускна спроможність, ємкість пристроїв, що запам'ятовують, не враховували головного «вузького місця» системи - інтерфейсу з людиною. Застарілий механізм взаємодії людини з інформаційною системою стримував впровадження нових технологій і зменшував вигоду від їх застосування. І лише коли інтерфейс між людиною і комп'ютером був спрощений до природності сприйняття звичайною людиною, послідував безпрецедентний вибух інтересу до можливостей обчислювальної техніки.

З розвитком технологій гіпертекстової розмітки в Інтернеті почали з'являтися все більше сайтів, тематика яких була абсолютно різною – від сайтів крупних компаній, що оповідають про успіхи компанії і її провали, до сайтів маленьких фірм, що пропонують відвідати їх офіси в межах одного міста.

Розвиток Інтернет-технологій послужив поштовхом до появи нової вітки в Інтернеті – Інтернет-форумів. Почали з'являтися сайти, і навіть цілі портали, на яких люди зі всіх куточків планети можуть спілкуватися, отримувати відповіді на будь-які питання і, навіть, укладати ділові операції.

Також в наш час стає поширеним читання газет та журналів на інтернет-сайтах. Уходять у минуле ті часи, коли для того, щоб читати улюблену газету чи журнал потрібно було йти до бібліотеки, чи виписувати додому. Тепер в наше життя активно входять інтернет-газети та журнали, ми все частіше ознайомлюємось з подіями у світі, залишаючись на робочому місці, шляхом кількох натисків миші.

Метою нашого дослідження є створення інформаційно-новинної платформи у мережі інтернет для газети "Сирець".

Об’єктом роботи є веб-сайт для газети «Сирець».

Предметом роботи виступає процес проектування веб-сайту.

Структура роботи. Курсова робота складається зі вступу, чотирьох розділів основної частини, висновків, списку використаної літератури та додатків.

Розділ 1. Обгрунтування потреби в веб-сайті.

1.1. Поняття веб-сайту

На сьогоднішній день практично кожна організація має власний веб-сайт. В умовах використання сучасних інформаційних технологій – це необхідний чинник існування, що дозволяє розширити поле рекламної діяльності і привернути тим самим додаткових клієнтів.

Створення і розробка сайтів включає:

1. Затвердження первинного технічного завдання на розробку сайту.

2. Визначення структурної схеми сайту - розташування розділів, контента і навігації.

3. Веб-дизайн - створення графічних елементів макету сайту, стилів і елементів навігації.

4. Розробка програмного коду, модулів, бази даних і інших елементів сайту необхідних в проекті.

5. Тестування і розміщення сайту в мережі Інтернет.

Інформація, доступна користувачам Internet, розташовується на комп'ютерах (веб-серверах), на яких встановлено спеціальне програмне забезпечення. Значна частина цієї інформації організована у вигляді веб-сайтів. Кожен з них має своє ім'я (адресу) в Internet.

Веб-сайт – це інформація, представлена в певному вигляді, яка розташовується на веб-сервері і має своє ім'я (адресу). Для перегляду веб-сайтів на комп'ютері користувача використовуються спеціальні програми, які називаються браузерами. Залежно від того, яке ім'я (адресу) сайту ми задамо в рядку "Адреса", браузер завантажуватиме в своє вікно відповідну інформацію.

Веб-сайт складається із зв'язаних між собою веб-сторінок. Веб-сторінка є текстовим файлом з розширенням *.htm, який містить текстову інформацію і спеціальні команди – HTML-коди, що визначають в якому вигляді ця інформація відображатиметься у вікні браузера. Вся графічна, аудіо- і відео-інформація безпосередньо в Веб-сторінки не входить і є окремими файлами з розширеннями *.gif, *.jpg (графіка), *.mid, *.mp3 (звук), *.avi (відео). У HTML-коді сторінки містяться тільки вказівки на такі файли.

Кожна сторінка веб-сайта також має свій Internet адрес, який складається з адреси сайту і імені файлу, відповідного даній сторінці. Таким чином, веб-сайт – це інформаційний ресурс, що складається із зв'язаних між собою гіпертекстових документів (веб-сторінок), розміщений на веб-сервері і такий, що має індивідуальну адресу. Подивитися веб-сайт може будь-яка людина, що має комп'ютер, підключений до Internet.
1.2.Класифікація веб-сайтів

В даний час у всесвітній павутині розміщено декілька мільйонів веб-сайтів і їх число постійно росте. Це особисті сторінки, що містять інформацію про автора, його інтереси. Їх створюють для того, щоб знайти друзів по інтересах, розширити свій кругозір, свій світ.

Інформаційні сайти. До них відносяться сайти учбових закладів, співтовариств по інтересах, фірм і інше.

Сайти-портали. До них відносяться крупні веб-сайти, які пропонують велику кількість сервісів, починаючи від каталогу зображень до форумів і поштових скриньок.

Інтернет-магазини. Такі сайти в наш час набирають дуже велику популярність з боку, як користувачів, так і з боку підприємців. Це веб-сайти, в яких кожна людина може купити будь-який товар не відходячи від свого місця біля комп’ютера.

Соціальні сайти. Це веб-сайти на яких кожна людина має змогу спілкуватися зі старими друзями та знаходити нових.

Типи веб-сайтів.

Рекламні веб-сайти

Веб-сайти можуть створюватися виключно в рекламно-промоутерських цілях. Такі сайти безпосередньо не займаються продажем, їх завдання полягає в донесенні до цільової аудиторії рекламної інформації, і створюються вони з розрахунку на певне коло товарів або послуг. Зазвичай такі сайти виконуються з використанням великої кількості графіки, flash-анімації. Для залучення клієнтів на сайт використовують ігрові й розважальні методи.

Веб-сайти - продавці

Для таких сайтів характерна наявність описового рекламного матеріалу для товарів або послуг, каталог даних товарів або послуг, інформації про фірму-продавця, а також контактна інформація. Додаткові сервіси, такі, як корисна інформація, зручність замовлення через сайт у поєднанні із грамотною розкруткою, можуть зробити веб-сайт привабливим для сторонніх рекламодавців.

Веб-сайти -"альтруїсти"

Інформаційні веб-сайти, або сайти, які надають деякі безкоштовні сервіси, теж потрібно обслуговувати, розвивати, а отже, вкладати в них кошти. Але проекти, які не приносять прибуток, довго не живуть, тому для таких веб-сайтів характерне заробляння грошей або на рекламі, або на зборі статистичних даних. На таких сайтах дуже часто пропонують зареєструватися, аби отримати маленький додатковий сервіс. І що в результаті про нас дізнаються подібні веб-сайти? Все: від нашого браузера й роздільна здатність екрану до місця роботи й рахунку в банку. Якщо ж ви не реєструєтеся на сайті, то все одно можна взнати ваші смаки, психологічний портрет, приблизний вік, ну й, нарешті, вам можна показати багато реклами.

Веб-сайти для підтримки

Останній тип веб-сайтів — це підтримка клієнтів. Зазвичай на таких сайтах розміщують оновлення для програмних продуктів, новини; якщо йдеться про сайт банку, це може бути система управління засобами клієнта. Ці інтернет-ресурси є рекламою фірми, товару та ін.
1.3.Проектування веб-сайту

Проектування і розробка сайтів включає:

Затвердження первинного технічного завдання розробки сайту.

Визначення структурної схеми сайту - розташування розділів, контента і навігації.

Веб-дизайн - створення графічних елементів макету сайту, стилів і елементів навігації.

Розробка програмного коду, модулів, бази даних і інших елементів сайту необхідних в проекті.

Тестування і розміщення сайту в мережі Інтернет.

Отже, веб-сайт — це сукупність логічно зв'язаної гіпертекстової інформації, оформленої у вигляді окремих сторінок і доступної в мережі Інтернет.

Подібне визначення веб-сайту було правильним на початку існування Інтернету, коли Мережа і веб-сайти використовувалися в основному як розважальна система. До кінця 90-х років веб-сайти дійсно були в основному статичними сторінками. Для створення веб-сайту було потрібне лише знання мови гіпертекстової розмітки — HTML. Якщо ж сторінка надавала якісь програмні засоби — це були виключно засоби, що міг надати сервер, на якому розташований веб-сайт. Про зручність і красу тогочасних веб-сайтів взагалі особливо не доводилося говорити. Час спливає, розвиваються мови програмування, розширюються канали передачі інформації... Зараз Інтернет вже є самодостатньою галуззю економіки, а веб-сайти стали повноправними представництвами фірм в Інтернеті. Сьогодні мільйони людей вранці встають і йдуть на роботу в... Інтернет. Їх офісами є веб-сайти.

Веб-сайт — сучасне визначення

Веб-сайт — це сукупність програмних, інформаційних, а також медійних засобів, логічно пов'язаних між собою. По суті ж веб-сайт — це віддзеркалення успішності фірми, її обличчя.

Завдання й цілі сучасного веб-сайту

Веб-сайт виконує такі основні завдання:

 • реклама продукції, послуг, ідей. Правильно зроблений веб-сайт із легкістю приведе клієнта до висновку про необхідність покупки товару, або послуг, або ідей, що пропагуються на ньому;

 • продаж товарів, послуг, інформації, ідей. У сучасної людини немає багато часу для ходіння по магазинах. Тому можливість замовлення товарів і послуг, не відходячи від комп'ютера, значно розширює можливості і клієнта, і продавця;

 • безкоштовне надання інформації або послуг. Насправді надання інформації або послуг — це засіб залучення відвідувачів до даного ресурсу для здобуття, наприклад, статистичної інформації або ж для показу реклами, якщо це рекламний майданчик;

 • підтримка клієнтів.

Веб-сайт — офіс із безліччю відділів

У загальному випадку для успішної роботи сайту необхідно, аби він виконував декілька завдань одночасно. Уявіть, що ваш сайт — це офіс, у якому в одному відділі сидять менеджери, які дають безкоштовні консультації, у другому — маркетологи, у третьому — менеджери, які виставляють рахунки. Причому всі ці відділи між собою успішно взаємодіють. Ще дуже важливо, аби у ваш віртуальний офіс було легко потрапити. Для цього необхідні ефективна реклама й адреса, яка легко запам'ятовується.
Розділ 2. Етапи розробки веб-сайту

2.1. Постановка задачі при проектуванні веб-сайту

Перед автором було поставлено перше завдання: розробити структурну схему проекту веб – сайту для використання в середовищі Internet. На думку керівника диплому, веб-сайт, що розробляється, повинен володіти наступними особливостями:

 • гнучкістю, зручною для адміністраторів системою управління структурою;

 • веб-сайт повинен підтримувати використання графічних вставок, анімації, які повинні підсилювати емоційно-ціннісний компонент змісту, формувати мотивацію;

 • для користувачів повинна бути також реалізована можливість роздрукувати будь-яку сторінку веб-сайта.

Проте головним завданням проектування було створення системи управління вмістом, яка б дозволяла вносити зміни веб – сайта для людей, які не мають навичок в розробці веб-сайтів.
2.2. Вибір програмних засобів для розробки веб-сайту

WordPress - це проста у встановленні та використанні система керування вмістом з відкритим кодом, яка широко використовується для створення веб-сайтів, зокрема, блогів.

Написана на мові програмування PHP з використанням бази даних MySQL. Ліцензія - GNU General Public License. Сфера застосування - від блогів до складних веб-сайтів. Вбудована система тем і плаґінів в поєднанні з вдалою архітектурою дозволяє конструювати на основі WordPress практично будь-які веб-проекти.

Можливості:

 • Дизайн, управління системою та інші можливості:

 • простота встановлення, простота налаштувань;

 • підтримка веб-стандартів (XHTML, CSS);

 • модулі для підключення (плаґіни) з унікально простою системою їх взаємодії з кодом;

 • можливість автоматичного встановлення та оновлення версії безпосередньо з панелі адміністратора;

 • підтримка так званих «тем», з допомогою яких легко змінюється як зовнішній вигляд, так і способи виведення даних;

 • можливість редагувати шаблони одразу в панелі адміністратора;

 • «теми» реалізовані як набори файлів-шаблонів на PHP (у HTML-розмітку вставляються PHP-мітки);

 • багато бібліотек «тем» і «плаґінів»;

 • потенціал архітектури дозволяє легко реалізовувати складні рішення;

 • СЕО-оптимізована система;

 • наявність українського перекладу.

Публікація та редагування:

 • миттєва публікація;

 • підтримка RSS, Atom, trackback, pingback;

 • наявність ЛЗУ (людино-зрозумілий URL);

 • редагування WYSIWYG-редактором з можливістю вставлення форматового тексту (наприклад з програми Microsoft Word) або редагування за допомогою HTML-розмітки.

Контент:

 • наперед заплановані публікації;

 • багатосторінкові записи;

 • прикріплення файлів та зображень до записів;

 • можливість створення статичних сторінок;

 • можливість створення свого типу контенту у власних темах;

 • категорії, теги, коментування тощо.

Hostinger — хостинг доступних, простих і корисних веб-сервісів, які допомагають користувачам дізнатися більше про можливості Інтернету. З моменту заснування в 2004 році, Hostinger Group виріс з невеликої компанії в пізнаваного і провідного в світі провайдера послуг хостингу. Послугами користуються мільйони клієнтів у всьому світі. Під управлінням Hostinger знаходяться сотні веб серверів, що дозволяє задовольнити зростаючі потреби всіх клієнтів.

Компанія Hostinger Group пишається тим, що є одним з акредитованих реєстраторів елітної організації ICANN. Це означає, що компанія перевірена в ICANN, має стабільну фінансову базу, якої багато довіряють. Hostinger в Україні. У 2011 році Hostinger відкрив свої двері в Україну. На сьогоднішній день нашими послугами користуються понад 200 000 клієнтів, які створили більше 100 000 сайтів.

Hostinger є однією з швидкозростаючих компаній хостингу в Україні, оскільки щодня у нас реєструється понад 500 нових акаунтів.
  1   2   3

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Тема: «Віртуальне життя – територія безпечного Інтернету.» Мета
Обладнання: 9 комп’ютерів, швидкісне підключення до мережі Інтернет, пам’ятка «Загрози мережі Інтернет», анкета «Що я знаю про спілкування...

Безпеки дітей та підлітків в мережі Інтернет
Взаємодопомоги доводить до вашого відома, що за підтримки Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України, члена коаліції за...

Дипломна магістерська робота на тему : «Застосування економіко-математичних...
Використання алгоритму Фібоначі для прогнозування крос-курсів та прогнозування тренду 26

Дипломна робота на тему: «позакласна робота з математики як засіб...
Червоний день «Любов до науки» Святкова лінійка – відкриття тижня математики Математика у … сірниковій коробці(5 та 6класи) Усний...

Урок №20 Тема. Служби Інтернету. Поняття гіпертекстового документа,...
Мета: розглянути: основні послуги мережі Інтернет; програмне забезпечення для роботи в мережі Інтернет; історію виникнення Wоrld...

Дослідження технологій сутність та основні характеристики технологій,...
Розділ обґрунтування комплексних технологій створення інформаційного ресурсу мережі інтернет 62

Твоя інформаційна безпека в мережі Інтернет
Мета: Розглянути можливості використання Інтернету, як мережі мереж; познайомити учнів з можливими загрозами, що чекають учнів в...

Уроку в 10 класі на тему: Комп’ютерні публікації. Практична робота...
Тема: Комп’ютерні публікації. Практична робота «Створення інформаційного бюлетеня чи буклету.»

Дипломна робота студентки факультету математики та інформатики
Вступ

Профілактика Інтернет-залежності в дітей та підлітків
У статті викладено поняття, форми та симптоми інтернет-залежності дітей та підлітків. Описано способи профілактики інтернет-залежності...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
info.ocvita.com.ua
Головна сторінка