Пошук по сайту

Iнформатика  лекції  Курсова робота  Рефераты  

10 клас Тема. Система опрацювання комп’ютерних презентацій. Програма Microsoft Office Power Point Мета

10 клас Тема. Система опрацювання комп’ютерних презентацій. Програма Microsoft Office Power Point Мета

10 клас

Тема. Система опрацювання комп’ютерних презентацій. Програма Microsoft Office Power Point
Мета: ввести поняття "комп’ютерна презентація", дати уявлення про мультимедіа; ознайомити учнів зі структурою вікна системи підготовки комп’ютерної презентації;

розвивати практичні вміння та навички учнів щодо наочного представлення інформації за допомогою комп’ютера, інтелектуальні вміння;

виховувати свідоме ставлення до формування інформаційної та комунікативної компетенцій
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Обладнання й матеріали: Комп’ютерний клас обладнаний в мережу, інтерактивна дошка
Література до уроку: Ривкінд Й.Я. та ін. Інформатика: 10. – К.: Генеза, 2010.
Хід заняття

1. Організаційний етап
Організація учнів. Створення позитивного психологічного комфорту


2. Актуалізація опорних знань
2.1. Актуалізацію опорних знань виконуємо з допомогою інтерактивної вправи "Мозкова атака", запитання для вправи виведено на екран інтерактивної дошки

  1. Які мультимедійні пристрої ви знаєте?

  2. Які засоби для ілюстрації розповіді про екскурсію ви б використали? Як би ви назвали цей захід?

  3. Яка структура вікна Microsoft Office Word?

  4. Що таке файл? Що таке тип (формат) файлу? Які формати текстових і графічних файлів ви знаєте?

2.2. Підсумок актуалізації опорних знань

2.3. Самооцінювання
3. Мотивація навчальної діяльності
1. Чи доводилось вам виступати перед великою аудиторією?

2. Як ви готували свою доповідь?

3. Чи бачили ви презентацію товару в супермаркеті?

4. Яка мета такої презентації?
4. Повідомлення теми та мети уроку
4.1. Повідомлення теми

4.2. Проектування мети учнями

4.3. Повідомлення мети вчителем та завдань уроку

4.4. Прогнозування результатів власної діяльності
5. Сприймання та первинне усвідомлення учнями нового матеріалу
5.1. Пояснення нового матеріалу вчителем, використовуючи інтерактивну дошку.

Учні складають глосарій пояснення.

PowerPoint – це зручна програма підготовки презентації. Іноді виникає потреба представити товари чи послуги, або яку-небудь іншу інформацію і в цьому вам допоможе програма створення презентацій – Microsoft PowerPoint.

До складу PowerPoint включено ряд можливостей, що підвищують зручність використання даного продукту.

Пропонується багато шаблонів різноманітного характеру, застосовуваних до слайдів, у тому числі ряд анімаційних шаблонів із готовою анімацією.

Редактор Microsoft PowerPoint використовується для створення презентацій, із застосуванням різноманітних графічних ефектів.

Презентація – це набір окремих слайдів, тексту, графічних об’єктів, малюнків та інших об’єктів. PowerPoint зберігає кожну презентацію в окремому файлі.

Створення слайдів – це основна операція при роботі з PowerPoint.

При входженні в редактор, на екрані з’являється діалогове вікно під назвою Microsoft PowerPoint.

Після запуску PowerPoint вам буде запропоновано три способи створення презентації (відкриття вже існуючої поки що не розглядається):


З допомогою майстра автозмісту. Після вибору цієї опції ви повинні будете поступово виконати всі інструкції, що виводяться на екран. Спеціальний майстер буде ставити вам запитання і реагувати на ваші відповіді. Вам потрібно буде вибрати вид презентації, спосіб її пред’явлення, формат видачі інформації, а також визначити доповнення. Ви зможете керуватись порадами від Карнеги, створювати основну сторінку компанії, описувати проект, і т. д.

В поставку PowerPoint входять деякі типові слайди з прикладами даних. Можливо, для створення презентації вам потрібно буде замінити стандартну інформацію своєю особистою інформацією. Цей спосіб форматування презентації бажаний для тих користувачів, які ще не зовсім освоїлись у PowerPoint. В їх розпорядженні завжди буде знаходитись довідкова інформація, полегшуюча прийняття рішення.

Використовуючи шаблон презентації. Вибравши цей спосіб, не потрібно буде замінювати стандартну інформацію своїми особистими даними. Тим більше, деякий кістяк вже сформованої презентації в розпорядженні користувача все ж таки буде представлено. Такий шаблон визначить кольори, шрифти, місце положення тексту і рядок інших параметрів форматування. При необхідності ви можете добавити необхідну кількість слайдів.

На основі пустої презентації. Даний спосіб - для тих, хто зовсім не хоче використовувати які-небудь наробки інших проектувальників. У наше розпорядження буде надана абсолютно пуста презентація, в яку ви зможете помістити свої слайди, задавши необхідні опції форматування і ефекти анімації.

Презентація – це набір слайдів, з допомогою яких ви передаєте деяку інформацію аудиторії. Звичайно, при проектуванні свого повідомлення потрібно визначити найкращий його спосіб вираження. В ваше розпорядження надано декілька типів слайдів, які ви зможете використати.

Робота із слайдами


В роботі із слайдами найчастіше використовується режим слайдів. Цей режим дозволяє бачити слайд таким, яким він буде з’являтись в презентації. Тут можна переходити від одного слайда до іншого і перетягувати їх в межах презентації.

При створені документа PowerPoint на основі шаблону чи пустої презентації на екрані з’явиться діалогове вікно Разметка слайдов. При добавлені нового слайда перше, що вам потрібно зробити – це вказати тип.

В діалоговому вікні Разметка слайдов виберіть потрібний тип авторозмітки і клацніть по кнопці OK. Новий слайд, що містить місцезаповнювачі для різних елементів, буде встановлений в документ. Наприклад, при добавлені в презентацію лицевого слайда в ньому будуть передбачені спеціальні області для заголовку і підзаголовку. При створені маркірованого списку документ буде містити місцезаповнювачі для заголовку і елементів переліку. В слідуючому розділі формування окремих компонентів слайда буде розглядатись більш детально.

Для добавлення в презентацію ще одного слайду чи виберіть опцію Создать слайд в панелі інструментів, чи клацніть на кнопці, чи виконайте команду Вставка/Создать слайд. Яким би способом ви не скористались, на екрані виникне діалогове вікно, в якому вам потрібно вказати тип авторозмітки. Новий слайд буде добавлений в документ наступним за поточним слайдом.

Продовжуйте добавляти нові слайди до тих пір, поки не сформуєте кістяк своєї презентації.

Слайди деяких типів містять, в основному, текст. Наприклад, якщо в презентацію добавляється титульний слайд, то в ньому зразу ж виділяються спеціальні місця для заголовку і підзаголовку. Виконайте такі дії, щоб вставити в слайд текстовий фрагмент:

5.2. Повторення фундаментальних понять на основі глосарію.

5.3. Підсумок повторення. Вияснення незрозумілого.

5.4. Оцінювання.
6. Практична робота з програмним забезпеченням
Завдання учням: визначити спільні та відмінні елементи інтерфейсу та заповнити таблицю


Програма

Спільні елементи інтерфейсу

Відмінні елементи інтерфейсу

Paint

MS Word


MS Power Point6.1. Правила техніки безпеки під час роботи за комп’ютером

6.2. Виконання практичного завдання

6.3. Демонстрація результату роботи,

6.4. Виявлення труднощів

6.5. Оцінювання
7. Підведення підсумків уроку
Рефлексія у вигляді незакінчених речень: "Я зрозумів (ла)..", "Найважливішим відкриттям для мене було…", "Я взяв (ла) для себе корисне ..", "Я хотіла (в) б ще попрацювати надалі з …".
8. Повідомлення завдання додому

8.1. Опрацювати матеріал підручника. Ривкінд Й.Я. та ін. Інформатика: 10. – К.: Генеза, 2010. Розділ 2.1, ст. 79-89.

8.2. Інструктаж щодо виконання завдання: відповісти на питання в кінці параграфу, дати письмові відповіді на питання для роздумів.

8.3. Критерії оцінювання.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Урок № тема уроку
Тема уроку: Системи опрацювання комп’ютерних презентацій. Програма Microsoft Office PowerPoint 2010 2007

Основні поняття інформатики. Інформатика та інформація
Комп‘ютерні презентації та публікації. Створення й показ комп’ютерних презентацій в Power Point

Уроку в 10 класі на тему: Дизайн та стильове оформлення презентацій
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютер, інструкція з тб в комп’ютерному класі, програма Power Point, інструктивні картки

Конспект уроку з інформатики у 10 класі на тему: «Power Point. Створення...
Організаційна частина. Перевірка присутності учнів, готовності до уроку. Повторення основних пунктів правил безпеки та поведінки...

Комп’ютерні презентації
Обладнання: таблиці, схеми, приклади презентацій, персональні комп’ютери, програмне забезпечення ms power Point

Урок № Тема уроку
Обладнання: комп'ютерний клас, оснаще­ний сучасною технікою І ліцензованим про­грамним забезпеченням. На комп'ютерах вста­новлений...

Програма Microsoft Word; текстовий файл з практичним завданням; Хід...
Тема: Системи опрацювання текстів, їх основні функції. Завантаження текстового редактора. Призначення та система вказівок текстового...

Берлинер З. М., Глазырина И. Б., Глазырин Б. З. Microsoft Office 2003. Руководство пользователя
Матеріали підготувала: к пед н. Кононец Наталія Василівна, викладач інформатики та комп’ютерних технологій, викладач вищої кваліфікаційної...

Бюджет родини. Дохідна й видаткова частини бюджету родини (слайд1)
Устаткування: Клас економіки, оснащений сучасною технікою й програмним забезпеченням. На комп'ютерах повинен бути встановлений пакет...

Комп’ютерні технології навчання як необхідна умова якісної освіти
Цей напрямок вважається перспективним, адже в цілому освіта характеризується як велика система, якісне функціонування якої неможливе...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
info.ocvita.com.ua
Головна сторінка