Пошук по сайту

Iнформатика  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників

Сторінка1/149
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   149
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ


ЗАТВЕРДЖЕНО та впроваджено в дію
наказом Міністерства охорони здоров'я України
від 29 березня 2002 р. № 117

ПОГОДЖЕНО
Міністерством праці та соціальної політики України 


ДОВІДНИК
кваліфікаційних характеристик професій працівників


ВИПУСК 78
Охорона здоров'я

Станом на 01.01.2008 р.  

ВСТУП


Випуск 78 "Охорона здоров'я" Довідника кваліфікаційних характеристик професій (ДКХП) працівників розроблено з урахуванням змін державних стандартів щодо класифікації професій та чинної номенклатури посад медичних працівників системи Міністерства охорони здоров'я України.

Випуск побудовано відповідно до структури Класифікатора професій (ДК 003:2005). До нього увійшли кваліфікаційні характеристики керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців та робітників, які є специфічними для галузі охорони здоров'я.

До Випуску включено нові кваліфікаційні характеристики:

Начальник головного управління, управління (самостійного відділу, служби) охорони здоров'я місцевої державної адміністрації; заступник начальника Головного управління, управління (самостійного відділу, служби) охорони здоров'я місцевої державної адміністрації; головний лікар обласної, центральної міської, міської, центральної районної та районної лікарень; заступник головного лікаря обласної, центральної міської, міської, центральної районної та районної лікарень.

До розділу "Керівники" включені: керівники лікувально-профілактичних закладів; керівники основних підрозділів охорони здоров'я; керівники виробничих підрозділів у побутовому обслуговуванні, діяльність яких проходить у сфері надання медичної допомоги.

Розділ "Професіонали" поділяється за напрямами підготовки спеціалістів: професіонали в галузі лікувальної справи (в тому числі педіатричного профілю), стоматології, фармації, медико- профілактичної справи та інші професіонали в галузі медицини. До цього розділу належать професії, що вимагають від працівника кваліфікації за дипломом про повну вищу освіту, яка відповідає рівню спеціаліста або магістра.

До розділу "Фахівці" належать професії, які потребують від працівника кваліфікації за дипломом про вищу освіту, яка відповідає рівню молодшого спеціаліста, бакалавра або спеціаліста, що проходить післядипломну підготовку (стажування або інтернатуру).

До розділів "Технічні службовці" та "Робітники" належать професії, що вимагають від працівника повної або базової загальної середньої освіти та професійної підготовки на робочому місці.

Кваліфікаційні характеристики розміщено в абетковому порядку. Вони складаються з таких розділів: "Завдання та обов'язки", "Повинен знати", "Кваліфікаційні вимоги".

Розділ "Завдання та обов'язки" подає опис основних завдань та обов'язків, властивих для даної професії. Конкретний зміст, обсяг і порядок їх виконання на кожному робочому місці встановлюються безпосередньо в лікувально-профілактичних закладах посадовими (робочими) інструкціями, контрактами чи іншими документами.

Розділ "Повинен знати" визначає обсяг необхідних знань професійного характеру залежно від професійних завдань та обов'язків.

У розділі "Кваліфікаційні вимоги" визначено освітньо-кваліфікаційний рівень працівника, напрям і спеціальність підготовки, підвищення кваліфікації, стаж роботи.

Довідник кваліфікаційних характеристик професій призначається для вирішення питань раціонального розподілу праці та правильного використання персоналу згідно з фахом і кваліфікацією; визначення завдань, обов'язків і відповідальності працівників галузі.

При зарахуванні на посади лікарів, провізорів, середнього медичного і фармацевтичного персоналу слід ураховувати положення чинних нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров'я України щодо Переліку вищих медичних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   149

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Довідник можна використовувати на уроках для закріплення І повторення вивченого матеріалу
Довідник допоможе учням швидко І якісно засвоїти основний теоретичний матеріал, який повинні знати всі п’ятикласники, І навчить виділяти...

Навчально-методичний посібник: Використання інформаційних та комп’ютерних...
Розглянуто цикловою методичною комісією педагогічних працівників з професій економічного напрямку та операторів комп'ютерного набору...

Доповідь начальника управління освіти на серпневу нараду педагогічних працівників
Основною подією серпня кожного року є традиційна нарада педагогічних працівників, яка дає старт новому навчальному року

Правила внутрішнього розпорядку для працівників відділу освіти Золочівської...
Відповідно до Конституції України та з метою систематизації роботи, поліпшення ефективності праці та зміцнення дисципліни, визначення...

Учителю! Ваше слово —
Ведучий. Нам дуже приємно вітати з професійним святом працівників освіти: працівників Батуринської зош! Сьогодні вам, люди нелегкої,...

Учитель української мови та літератури Борівської зош І-ІІІ ст Чернівецького...
Опрацювати профорієнтаційну літературу про типи професій „Людина – знакова система”

Управління освіти та науки дніпропетровської міської ради
Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 13. 12. 2011р. №1031/0/212-11 «Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників...

Фундація Європейська академія навчань та сертифікації (ceasc), Польща Університет Інформатики
Сучасний університет – проектний підхід до організації роботи згідно до положень європейських кваліфікаційних рамок” а також українських...

Відділ освіти красноармійської міської ради міський методичний кабінет...
...

Програма стажування передбачає 72 годин лекційних та практичних занять
Польща у співпраці з Університетом Інформатики (wsiiU), Лодзь, Польща та Центром Європейських Фондів (bfe), Лодзь оголошують набір...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
info.ocvita.com.ua
Головна сторінка