Пошук по сайту

Iнформатика  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Наказ

Наказ

Старовірівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

імені двічі Героя Радянського Союзу А.Г.Кравченка

Шевченківської районної ради Харківської області
НАКАЗ
с. Старовірівка
04.06.2016 року № 65


Про підсумки методичної роботи в Старовірівській ЗОШ І ІІІ ступенів імені двічі Героя Радянського Союзу А.Г.Кравченка за 2015/2016 навчальний рік


Методична робота в Старовірівській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені двічі Героя Радянського Союзу А.Г.Кравченка в 2015/2016 навчальному році здійснювалася згідно Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012/2021 роки, річного плану роботи школи, наказу відділу освіти Шевченківської районної державної адміністрації від 11.08.2015 № 157 «Про організацію методичної роботи у Шевченківському районі у 2015/2016 навчальному році», наказу Старовірівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені двічі Героя Радянського Союзу А.Г.Кравченка від 01.09.2015 № 158 «Про організацію та проведення методичної роботи з педагогічними працівниками школи в 2015/2016 навчальному році».

У 2015/2016 навчальному році педагогічний колектив здійснював діяльність з реалізації науково-методичної проблеми «Впровадження інноваційних форм і методів у навчально-виховний процес як шлях до якісної освіти й розвитку компетентності особистості». Протягом року методичну роботу було спрямовано на виконання таких завдань:

 • поглиблення змісту загальноосвітньої підготовки учнів з окремих предметів шляхом організації роботи факультативів, курсів за вибором;

 • забезпечення необхідних умов щодо впровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, Державного стандарту початкової загальної освіти;

 • підвищення якості знань учнів з базових предметів навчального плану підвищення теоретичної, науково-методичної та професійної підготовки педагогічних працівників шляхом організації роботи шкільних методичних об’єднань учителів-предметників, творчих груп, проведення загальношкільних методичних заходів.

Кожен учитель працював над обраною власною науково-методичною проблемою. Методична робота в школі здійснювалась згідно плану роботи школи відповідно до структури, затвердженої методичною радою через колективну, групову, індивідуальну форми роботи.

З метою цілеспрямованої роботи та для забезпечення колективного керівництва методичною роботою в школі була створена методична рада.

Протягом року на засіданнях методичної ради обговорювалися такі питання:

 • організація науково-дослідницької роботи учнів;

 • розробка олімпіадних завдань;

 • підготовка та проведення засідань педагогічної ради школи;

 • аналіз результативності виступу учнів у ІІ-ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних дисциплін навчального плану; у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт в МАН;

 • аналіз результатів ЗНО випускників 2015 року;

 • формування варіативної складової робочого навчального плану на 2016/2017 навчальний рік;

 • підведення підсумків методичної роботи за 2015/2016 н.р. та прийняття рекомендацій щодо організації методичної роботи у 2016/2017 н.р.

Члени методичної ради брали участь у підготовці та проведенні педагогічних рад, інших методичних заходів.

З метою зростання фахової майстерності вчителів, підвищення професійного рівня молодих спеціалістів, творчого вирішення педагогічних завдань і проблем школи, скоординованості дій вчителів-предметників була організована робота шкільних МО:

 • природничо-математичного циклу (керівник Миргородська Є.М.);

 • філологічно- суспільно-циклу предметів (керівник Крохмальна Л.І.);

 • початкових класів (керівник Павелко Т.В.);

 • галузі «Здоров’я і фізична культура» (керівник Іщук О.М.);

 • класних керівників (керівник Юрченко В.В.).

Діяльність ШМО була спланована на основі річного плану роботи школи.

Кожне з МО провело по 4-5 засідань, робота яких будувалася за окремими планами, також на них затверджувались завдання для державної підсумкової атестації, олімпіад.

Усі вчителі школи були залучені до роботи у районних методичних об’єднаннях.

З метою обміну досвідом роботи та підвищення педагогічної майстерності в кожному методичному об’єднанні протягом року організовано взаємовідвідування уроків. У результаті такої роботи підвищилась якість підготовки до проведення уроків у більшості вчителів, значно розширився діапазон методів навчання, розвитку і виховання. Під час проведення відкритих уроків педагоги школи надавали перевагу використанню інтерактивних форм і методів навчання, застосуванню інформаційно-комунікаційних технологій.

Щомісяця проводились наради при директорові, на яких розглядалися поточні, навчальні, виховні та методичні проблеми.

Педагоги школи Миргородська Є.М., Стукало Т.М., Мірошниченко А.О., Кунєєва В.М. взяли участь в Обласному фестивалі – огляді освітніх Інтернет – ресурсів.

Вчитель англійської мови Мірошниченко А.О. взяла участь у Всеукраїнському конкурсі “Вчитель року – 2016” у номінації “Англійська мова». Посіла ІІІ місце у районному етапі.

Згідно з графіком вчителями проведено предметні тижні, І етап олімпіад, підготовлено учнів до участі в ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів.

Всього взяли участь 28 учнів. З них стали переможцями 5 учнів. Учні посіли 8 призових місць (І - два, ІІ – два, ІІІ – чотири). Результативність участі становить 18% від загальної кількості учасників, що на 13% нижча ніж минулого року.

Найбільш результативними були олімпіади з екології,  англійської мови, математики, історії, правознавства, хімії, фізики.

Відсутні призери з предметів: економіка, географія, українська мова та література, російська мова та література, інформатика, інформаційні технології.

Найвищих результатів участі в предметних олімпіадах показали учні:
ПІ учня

Клас

Предмет

Місце

Вчитель

1

Набока М.

10

Екологія

Математика

Англійська мова

І

ІІІ

ІІІ

Миргородська Є.М.

Стукало Т.М.

Мірошниченко А.О.

2

Кушнарьова А.

11

Історія

Правознавство

ІІІ

ІІ

Василенко І.Є.

3

Погорєлов А.

11

Фізика

ІІ

Белюрко Г.О.

4

Нетренко А.

7

Хімія

І

Миргородська Є.М.

5

Шкельова Ю.

8

Хімія

ІІІ

Миргородська Є.М.


Набока М, учень 10 класу взяв участь у ІІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з екології.

Найвища результативність учнів вчителя Миргородської Є.М. - 3 призових місця.

Вчителями була проведена певна робота щодо підготовки учнів до олімпіади, проте вона виявилася недостатньою для успішного виконання учнями завдань олімпіад.

Під керівництвом вчителя інформатики Миколаєнко Л.О., вчителя біології Миргородської Є.М. учні підготували три роботи для участі в районному конкурсі-захисті дослідницьких робіт для учнів 5-8 класів і посіли призові місця.

Підсумки олімпіад і конкурсу-захисту робіт узагальнені відповідними наказами по школі, матеріали розглянуті на засіданні методичних об’єднань.

Традиційною колективно-груповою формою методичної роботи в школі є проведення предметних тижнів як комплексу навчально-виховних заходів, спрямованих на розвиток творчості учнів, поглиблення та поширення знань з предметів, збагачення науково-методичного досвіду вчителів. Вони вносять цікаві заходи та інноваційні технології до навчально-виховного процесу, удосконалюють організаційні якості вчителів та розвивають здібності учнів.

Було складено плани заходів у рамках тижнів, учителі проводили різноманітні позаурочні заходи з учнями. На належному науково-методичному рівні проведено тижні математики, хімії та біології, англійської мови, української мови та літератури.

Протягом семестру вчителі школи залучали дітей до участі в різноманітних творчих конкурсах.

Вчитель історії Василенко І.Є. підготувала переможців обласного етапу: Всеукраїнської історико-краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина – Україна»; обласної військово-патріотичної акції учнівської та студентської молоді "Слобожанські дзвони перемоги"; обласної історико-краєзнавчої пошукової експедиції учнівської молоді «Чорнобиль: події, долі, пам’ять»

Вчитель фізичної культури Іщук О.М. підготував переможця обласної акції «Молодь за здоровий спосіб життя», ІІ місце.

Вчитель української мови та літератури Кунєєва В.М підготувала переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Ми є. Були. І будем. Й Вітчизна наша з нами», ІІІ місце; районного етапу: Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Г.Шевченка, ІІ місце; Всеукраїнського конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» у розділі «Художнє різблення по дереву», та «Бісероплетіння», ІІ місце.

Вчитель біології Миргородська Є.М. підготувала переможця районного етапу Всеукраїнської еколого-краєзнавчої естафети «Малі річки – життя України».

Вчитель початкових класів Козир Л.О. підготувала переможців районного етапу виставки писанкарства «Великодня писанка».

Вчитель початкових класів Панченко Т.В. підготувала переможців районного конкурсу малюнків «Зима чарівниця».

Упродовж року педагоги школи залучали учнів до участі в Всеукраїнських та Міжнародних учнівських конкурсах з навчальних предметів. Вчителем біології Миргородською Є.М. залучено 20 учнів до участі в конкурсі «Колосок осінній», 8 до участі в конкурсі «Колосок весняний»; вчителем англійської мови Мірошниченко А.О. - 11 учнів до участі в конкурсі «Гринвіч».

Результативність участі: «Колосок осінній» - 3 сертифіката «Срібний колосок», «Гринвіч» - 3 бронзових сертифіката.

Запорукою ефективності навчально-виховного процесу було і залишається підвищення професійного рівня педагогів. Протягом року вчителі школи підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі у роботі шкільних, районних, обласних семінарів, навчання на курсах підвищення кваліфікації. Повністю реалізований план курсової перепідготовки. Протягом навчального року підвищили кваліфікацію 4 педагогічних працівника школи: Стукало Т.М., Ніконова О.В., Миколаєнко Л.О., Кучугура В.В.

Атестації педагогічних працівників минулого навчального року підлягало 4 педагогічних працівника. За рішенням атестаційних комісій І та ІІ рівнів присвоєно другу кваліфікаційну категорію вчителю історії Василенко І.Є., підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст І категорії» вчителю Захисту Вітчизни Стукалу В.А, раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» вчителю математики Стукало Т.М., вчителю української мови та літератури Кунєєвій В.М.

На кінець 2015/2016 навчального року кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» мають 3 вчителя, «спеціаліст І категорії» – 10 вчителів, «спеціаліст ІІ категорії» – 1 вчитель, 8 тарифний розряд – 2 вчителя

Однак у здійсненні методичної роботи мали місце деякі суттєві недоліки:

 • окремі учителі недостатньо працюють з обдарованими учнями;

 • керівники МО недостатню увагу приділяють оформленню матеріалів ШМО, які часто містять схематичний характер

Варто відмітити роботу методичного об’єднання вчителів природничо-математичного та суспільно-філологічного циклу предметів (керівники Миргородська Є.М., Крохмальна Л.І.). Учителями цих методичних об’єднань проведено найбільше відкритих уроків, виховних заходів, досягнуто результативності в організації роботи з обдарованими дітьми.

В основному план методичної роботи виконано.

НАКАЗУЮ:

1. Вважати рівень проведення методичної роботи в школі у 2015/2016 навчальному році достатнім.

2. Оголосити подяку за якісну підготовку до предметних олімпіад учителю хімії та біології Миргородській Є.М., вчителю історії Василенко І.Є за якісну підготовку учнів до творчих конкурсів.

3. Учителям – предметникам:

3.1. Систематично працювати над підвищенням рівня самоосвіти.

3.2. Спланувати роботу з обдарованими учнями.

До 01.09.2016

3.3. Скласти плани роботи щодо підготовки учнів до учнівських олімпіад та творчих конкурсів.
3.4. Спланувати відкриті уроки та позакласні заходи на 2016/2017 навчальний рік.

До 10.09.2016

3.5. Проводити моніторинг навчальних досягнень учнів.

Протягом 2016/2017 навчального року

4. Керівникам шкільних методичних об’єднань:

4.1. Зробити аналіз роботи ШМО за 2015/2016 навчальний рік, забезпечити обговорення результатів олімпіад з базових дисциплін на засіданнях шкільних методичних об’єднань з наступним ґрунтовним якісним аналізом щодо підготовки учнів до предметних олімпіад.

До 30.06.2016

4.2. Спланувати тематику засідань ШМО на 2016/2017 начальний рік.

До 31.08.2016

4.3. Забезпечити цілеспрямоване і безперервне підвищення науково – методичної і професійної майстерності кожного учителя, надавати дієву допомогу педагогам, що відчувають утруднення в організації навчально – виховного процесу.

4.4. Забезпечити участь педагогів школи у районних, обласних методичних заходах.

5. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою
Директор школи Л.О.Миколаєнко
З наказом від 04.06.2016 № 65 ознайомлені:

Бєлявцева Н.В.

____________

Крохмальна Л.І.

____________

Панченко Т.В.

____________

Мірошниченко А.О.

____________

Ніконова О.В.

____________

Миргородська Є.М.

____________

Стукало Т.М.

____________

Кучугура В.В.

____________

Павелко Т.В.

____________

Кунєєва В.М.

____________

Стукало В.А.

____________

Василенко І.Є.

____________

Іщук О.М.

____________

Козир Л.О.

____________

Юрченко В.В.

____________поділитися в соціальних мережахСхожі:

Навчально- виховний комплекс №1 к о м п ’
Запорізької облдержадміністрації наказ обл. Уон від 21. 07. 2005 №303;грамота управління освіти Енергодарської міської ради наказ...

Наказ
Провести у 2015/2016 навчальному році Всеукраїнські учнівські Інтернет-олімпіади

Наказ
Були визначені переможці, сформовані команди І делеговані для участі в ІІ етапі

Наказ
Форми звітності з питань загальної середньої освіти та інструкції щодо їх заповнення

Наказ
Відповідно до Закону України «Про стандартизацію» та на виконання Плану національної стандартизації

Наказ
Провести у 2016/2017 навчальному році Всеукраїнські учнівські Інтернет-олімпіади

Наказ
Відповідно до Закону України “Про стандартизацію” та на виконання Плану національної стандартизації

Склад
Наказ головного управління освіти І науки облдержадміністрації від 06. 07. 2012 №582/0/212-12

Наказ
До розгляду журі заочного туру конкурсу було представлено 40 робіт з 12 шкіл району

Наказ
Затвердити Умови прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році, що додаютьсяБаза даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
info.ocvita.com.ua
Головна сторінка